Katlanır Cam Balkon Sistemi

katlanır cam balkon nedir

Katlanır Cam Balkon Sistemi

admin No Comment
Blog

Cam balkon kapatma sistemleri evinizde estetik ve fonksiyonel bir balkon yaratmanın en basit ve modern çözümüdür. Camların katlanarak aynı noktaya toplanabilme özelliği ile mevsimsel şartlar nedeniyle oluşabilecek değişikliklere en iyi cevap verebilen bir sistemdir. Bu sayede güzel hava şartlarında açık tutularak hiç kapatılmamış gibi mekanlardan yararlanılması sağlandığı gibi, olumsuz hava koşullarında oluşabilecek yağmur, rüzgar, kar, toz gibi dış etkilerden de koruma sağlar.

Katlanır cam balkon sistemleri zevklerinize uygun renk seçenekleri ile estetik bütünlüğü sağlayarak fonksiyonelliği mükemmel şekilde birleştirir. Son derece kullanışlı ve dayanıklı olan sistemde kullanılan alüminyum profillerin boyası elektrostatik toz fırın boya olup, deformasyona karşı dayanma özelliği sayesinde uzun ömürlüdür. Katlanır cam balkon kapatma sistemlerinde kullanılan camlar temperli cam denilen darbeye dayanıklı camdır ve kırılma riski en düşük seviyeye düşürülmüştür. Kırılması durumunda kesici yüzey oluşturmadan kristalleşerek batma, kesme ve yaralanma gibi tehlike yaratacak olayların yaşanmasını önleyerek size ve çevrenizdekilere zarar vermez.

Cam balkon sistemlerinde kullanılan camlarda istenildiği taktirde füme, bronz, yeşil, refekte gibi renkli cam alternatiflerimiz mevcuttur. Katlanır cam balkon sistemleri geniş ürün yelpazesi ve farklı renk seçenekleri ile kullanıcılara her türlü ortamı kapatma imkanı sağlar. Katlanır cam balkon sistemleri imar mevzuatına uygun olduğu için her türlü yapıya kolaylıkla uygulanarak, açık alanlarınızı her mevsim kullanabileceğiniz ses ve ısı yalıtımlı bir mekan elde etmenize olanak tanır. Kullanılacak alanın şekline göre özel dizayn yapılan katlanır cam balkon sistemi cafe, restaurant, otel, mağaza, vitrin ve balkon özelliği olan tüm ev ve işyerlerinde uygulanmaktadır. Cam kanatları tek parça emniyet camdan imal edilen sistem balkonlarda alttan ve üstten, vitrinlerde ise üstten taşıyıcılı olmak üzere iki çeşit çalışma mekanizmasına sahiptir. Camlar üstte ve altta alüminyum profil kasalar içerisinde kayarak hareket eder. İlk kanattaki alt ve üst kilitleme aparatı sayesinde güvenli kulanım sağlar. Bütün kanatların içeriye açılması ile kolay temizlenebilen katlanır cam balkon sistemi, cam aralarındaki şeffaf fitiller sayesinde rüzgar, yağmur, toz gibi dış etkenlere karşı koruyucudur. Binaların mimari görüntüsüne katkıda bulunarak estetik bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Katlanır cam balkon sistemleri uygulama alanları ve çeşitliliği ile sınırsız alternatifler sunmaktadır. Mevsim şartlarının getirdiği olumsuz durumlardan dolayı kullanamadığımız balkonlarınızı yaşamımıza alanınıza katması açısından cam balkon sistemleri artık bir gereklilikten çok bir zorunluluğa dönüşmüştür. Cam balkonda açılan kanatlarda alt ve üst kısımlarda çocukların güvenli̇ği̇ i̇çi̇n çocuk ki̇li̇di̇ kullanılmaktadır. Katlanır cam balkonda kullanılan alümi̇nyum profi̇ller bi̇na ve balkonda kullanılan renklere göre uyumlu yapılabi̇li̇r. Cam panel kanatlar balkon özelliği ve terci̇he göre sağa veya sola toplanabi̇li̇r.

Yukarıda sıraladığımız tüm özellikleri cam balkon i̇le kapatılacak alanlarda dış görüntüyü bozmaması, kullanım kolaylığı, güvenli̇ olması, balkon i̇çi̇nden panorami̇k görüntü sağlaması nedeniyle, cam balkon si̇stemi̇ni̇n terci̇h sebebi olmuştur.

Bir cevap yazın