Katlanır Cam Balkon Nasıl Kullanılır?

İstanbul katlanır cam balkon sistemleri, Adalar katlanır cam balkon sistemleri, Ataşehir katlanır cam balkon sistemleri, Beykoz katlanır cam balkon sistemleri, Çekmeköy katlanır cam balkon sistemleri, Kadıköy katlanır cam balkon sistemleri, Kartal katlanır cam balkon sistemleri, Maltepe katlanır cam balkon sistemleri, Pendik katlanır cam balkon sistemleri, Sancaktepe katlanır cam balkon sistemleri, Sultanbeyli katlanır cam balkon sistemleri, Şile katlanır cam balkon sistemleri, Tuzla katlanır cam balkon sistemleri, Ümraniye katlanır cam balkon sistemleri, Üsküdar katlanır cam balkon sistemleri, katlanır cam balkon sistemleri fiyat ve bilgi için iletişim bölümünden bize ulaşınız.

Ekocam cam balkon sistemleri gelişen mimari yapıların artık vazgeçilmez bir elemanı olmuştur. Hem görünüm hem de kullanım açısından cam balkonun faydaları vardır. Katlanır cam balkon sistemi, cam panellerin alüminyum kasa raylar içerisinde hareket ederek, balkonun belirlenen köşelerine, bütün camların katlanarak açılması esasına dayanmaktadır. Günümüz şehir hayatının yorucu ve stresli olduğu düşünüldüğünde, insanlara evlerinde bir özgürlük alanı oluşturan balkonlar büyük bir önem kazanmaktadır. Daha önceden balkonlar PVC, alüminyum doğrama gibi malzemelerle kapatılarak tamamen kapalı bir ortam haline getiriliyordu. Bu malzemelerle kapatılan balkonlar, balkon özelliğini yitirerek evin herhangi bir odasından farkı kalmıyordu. Katlanır cam balkon sistemlerinin teknoloji ile buluşması ile bu durum ortadan kalkmış oldu.

Katlanır cam balkon sistemleri müstakil olsun apartman dairesi olsun tüm yaşam alanları için hayatı değiştiren çözümler oldu. Tabi ki cam balkon sistemleri sadece evler için hayatı kolaylaştıran ürünler değildir.

İş Yerleri İçin Cam Balkon

İş yerleri için de alan kullanımını ve mekanın verimini, potansiyelini arttırırken dekorasyon değerini de yükselten elemanlardır katlanır cam balkon sistemleri. Özellikle son yıllarda Türkiye’de de çoğu yapıda kullanılan cam balkon sistemleri, apartmanlarda balkonları özellikle kış aylarında atıl alanlar olma durumundan çıkarıyor. Önceleri kış yaklaşırken portatif masa ve sandalyeler gibi balkonlarda ya da verandalarda kullanılan güneşli günlerin eşyaları toparlanır ve kış boyu bu alanlar kullanılamazdı. Katlanır cam balkonlar sayesinde soğuk aylarda bu açık alanlar da daha işlevsel hale geldi.

Balkonunuzda cam balkon uygulamaları yapınca artık o alan bir sera etkisi de kazanacağı için çiçekleriniz ya da bitkileriniz için uygun sağlıklı ortamı sağlamış oluyor. Cam balkon ile yaz kış mekanın düzenini değiştirmeden kullanabiliyorsunuz. Bununla birlikte özellikle kurutma makinesi olmayan evlerde büyük bir sorun olan çamaşır günleri için de cam balkonlar mantıklı çözümler. Sadece güneşli günlerde kullanabildiğiniz bu alanları cam balkon sistemleri sayesinde çamaşırlarınızı her zaman kurutabilirsiniz.

Neden Katlanır Cam Balkon Yaptırmalıyız?

İmar mevzuatına uygun olduğundan her türlü yapıya kolaylıkla uygulanabilen katlanır cam balkon sistemi ile açık alanlarınızı yaz kış kullanabileceğiniz ısı ve ses yalıtımlı mekanlara dönüştürebilirsiniz. Sistemlerimizin tümünde diğer cam ürünlerine göre daha esnek ve dayanıklı yapıdaki temperli camlar kullanılır. Kırılması halinde kesici yüzey oluşturmadan kristalleşerek batma, kesme ve yaralanma gibi tehlikeli durumların yaşanmasını önleyerek size ve çevrenizdekilere zarar vermez. Alt ve üst noktalarından her birinde 8 adet tekerlek bulunan alüminyum bazalara bağlı kanatların ray profilleri içerisinde hareket etmesi sonucu istenilen yönde katlanarak toplanması yöntemiyle çalışır.

Özellikle apartmanda oturan kişiler için cam balkon sistemlerinin ne kadar işlevsel ve hayati önemde olduğunu belirtmiştik. Katlanır cam balkon sisteminden önce kapalı hale getirilmek istenen balkonlar apartmanın genel dış görünümünü negatif etkileyebiliyordu. Ancak bu şeffaf ve sade görünüme sahip cam balkon sistemler binanın görüntüsünü bozmak bir yana yapının mimarisine şık bir etki sağlayan unsurlara dönüşüyor.

Camların katlanıp aynı noktada toplanma özelligi ile mevsimsel değişikliklere uygun bir sistemdir. Cam balkon kapatma sistemleri estetikliği ve fonksiyonelliği yaratmaktadır.Yapıya ve zevklerinize uygun renk seçenekleri sunmasının yanı sıra kullanışlı ve dayanıklıdır. Cam balkon kapatma sistemlerinde kullanılan tüm camlar 8 ve 10 mm’lik temperli camdır, bu nedenle darbelere karşı kırılma riski en alt seviyededir. Cam balkon kapatma sistemleri renk seçenekleri ve ürün yelpazesiyle her tür yeri kapatma olanağı sağlar.

İşletmelerde de cam balkon kullanılmadan evvel pratik olmayan çözümler icat ediliyordu. Hepimizin gün içinde bir çok mekanda gördüğü gibi katlanıldığında oldukça az alan kaplayan katlanır cam balkonlar yer alıyor artık. Çünkü geniş cam balkon cam panelleri mekanı hiç boğmadan, ışık kaynağını engellemeden ve mekanı kullanan müşterilerin görüş açılarını kapatmadan dışarıda gibi hissettikleri yerlere dönüştürüyor işletmeleri. Ayrıca bu cam balkon paneller sayesinde bu alanları ısıtmak da daha kolay. Kısacası evlerin yanı sıra işletmeler için de vazgeçilmez çözümlerdir.

Neden Cam Balkon Kullanmalıyız?

Ekocam balkon camlama sistemleri sayesinde, balkonlar gerçek değerlerini kaybetmeden, camların bir tarafa toplanması ile istenildiği zaman açılan, camların kapatılması suretiyle de istenildiği zaman kapanan bir esnekliğe sahip olmuştur. Böylece balkonlar kullanıcılar için tamamen bir özgür yaşam alanı haline gelmiştir.

Balkonların pvc gibi malzemelerle kapatılması, binanın dış görünümünü bozarak ortaya çirkin görüntülerin çıkmasına neden oluyordu. Cam balkon uygulamaları ise bu çirkin görüntülerin ortadan kalkmasına, asıl bileşeninin cam olması ve şeffaflığı sayesinde binanın görüntüsüne herhangi bir zarar vermediği gibi genel mimariye uyum sağlayarak estetik bir görüntü de sağlamış oldu. Rüzgar, yağmur, kar gibi iklim şartları, balkonların cam balkona dönüştürülmesi sayesinde, kullanıcıları etkilemez hale geldi. Aynı zamanda cambalkon sistemleri toz, gürültü, yaprak, polen, haşere gibi her türlü istenmeyen dış ortam şartlarından korunma sağlayarak balkonları daha kullanışlı hale getirdi.

Ekocam katlanır cambalkon sistemlerinde kullanılan camlar, temperli cam veya lamine cam güvenlik camlarından yapılmaktadır. Dolayısıyla camların kırılması sonucu çevreye verebileceği olası zararlar engellenmiş olmaktadır.

Cam balkon fiyatı İstanbul, cam balkon fiyatı Adalar, cam balkon fiyatı Ataşehir, cam balkon fiyatı Beykoz, cam balkon fiyatı Çekmeköy, cam balkon fiyatı Kadıköy, Kartal, cam balkon fiyatı Maltepe, cam balkon fiyatı Pendik, cam balkon fiyatı Sancaktepe, cam balkon fiyatı Sultanbeyli, Şile, cam balkon fiyatı Tuzla, cam balkon fiyatı Ümraniye, cam balkon fiyatı Üsküdar, en son cam balkon fiyatları için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Cam Balkon Sistemlerinin Faydaları

Cam balkon sistemleri, istenildiği zaman açılıp kapatılabilen özelliği nedeniyle, balkonları daha kullanışlı ve konforlu bir yaşam alanı haline getirir.

Cam balkon sistemi, evlerin genel mimarisine ve dış görünümüne uyum sağlayarak estetik bir görüntü oluşturur.

Cam balkon sistemleri, esnek kullanım kolaylığı sayesinde rüzgar, toz, yağmur, kar ve iklim şartları ne olursa olsun balkonu istenilen biçimde kullanma imkanı sağlar.

Cam balkon sistemleri, toz, gürültü, yaprak, polen, haşere gibi her türlü istenmeyen dış ortam şartlarından korunma sağlar.

Cam balkon sistemi, ısı yalıtımlı özelliği olan profillerle üretilen ray profil gruplarında dış ortam ile iç ortamı birbirinden ayırarak ısı yalıtımı sağlar.

Cam balkon sistemleri, temper işlemi uygulanmış ısı camlı sistemlerde, manyetik birleşimler sayesinde mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar.

Cam balkon kapama sistemleri, balkon yapısına ve zevklerinize uygun renk seçenekleri sunmasının yanı sıra, son derece kullanışlı ve dayanıklıdır.

Cam balkon sistemleri, camların katlanarak aynı veya farklı noktalara toplanma özelliği ile mevsimsel değişikliklere en iyi cevap verebilen bir sistemdir.

Cam balkon sistemi, ev balkonları dışında restaurant, cafe, bar, kış bahçesi ve çatı katlarının dekorasyonunda da uygulanmaktadır.

Cam balkon sistemleri, evinizin balkonlarını ve bahçelerini modern görünümlü kış bahçeleri haline getirerek kış aylarında da sıcak ve keyifli bir ortama sahip olmanızı sağlar.

Cam balkon sistemi İstanbul, cam balkon sistemi Adalar, cam balkon sistemi Ataşehir, cam balkon sistemi Beykoz, cam balkon sistemi Çekmeköy, cam balkon sistemi Kadıköy, cam balkon sistemi Kartal, cam balkon sistemi Maltepe, cam balkon sistemi Pendik, cam balkon sistemi Sancaktepe, cam balkon sistemi Sultanbeyli, cam balkon sistemi Şile, cam balkon sistemi Tuzla, cam balkon sistemi Ümraniye, cam balkon sistemi Üsküdar, en güncel katlanır cam balkon sistemleri fiyatları için iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir