Cam Balkonun Avantajları

cam balkonun avantajları nelerdir

Cam Balkonun Avantajları

admin No Comment
Blog

Her geçen gün bir yenilik duyduğumuz teknoloji ile birlikte balkonların kullanım alanını genişletmek ve balkonlara yeni bir dizayn oluşturmak amacıyla katlanır cam balkon sistemleri geliştirilmiştir. Konutlar için büyük bir avantaj sağlayan cam balkon sistemi, iklim şartlarından dolayı kısa zaman geçirdiğimiz balkonlarımızı her mevsim kullanabilme imkanı vermiştir.

Katlanır Cam Balkonun Getirdiği Avantajlar

Balkonunuzda katlanır cam balkon sistemleri ile yaz mevsiminde cam panelleri açarak açık bir balkon haline getirebilir, kış mevsiminde de tamamen kapalı bir yapıya kavuşturarak kış bahçesi elde edebilirsiniz.

Cam balkon ile dışarıdan gelebilecek rüzgar, tozlar ve kirlerin önüne geçebilir, yıkadığınız çamaşırlarınızı her mevsim rahatça kurutabilme imkanına kavuşursunuz.

Katlanır cambalkon sistemlerinde olası hırsızlıklara karşı kilit sistemi ile güvenlik önlemi alınmıştır. Kilit sisteminin diğer özelliği ise küçük çocukların balkonlarda rahat bir şekilde oyun oynayabilmeleri açısında da önemlidir.

İstenildiği zaman açılıp istenildiği zaman kapanabilen yapısı sayesinde manzara keyfinizi bozmaz. Dışarıdan bakıldığında bir balkon görünümü olmakla beraber, dairenizde oda işlevi de görür.

Cam balkon sistemlerinde kullanılan sı bariyerli alüminyum profilleri sayesinde mükemmel bir yalıtım özelliğine sahiptir. Mevsimsel şartlardan etkilenmeden kötü hava koşullarında da balkonlar güvenle kullanılabilir.

Cam balkon sistemleri estetik açıdan daha hoş göründüğü gibi, uygulandığı alanın görünümüne etki ederek dairenizin değerini arttırır.

Cam balkon sistemlerinde özel kullanılan yalıtım fitilleri, dışarıdan gelebilecek gürültü ve sesleri balkonunuza almaz ve sessiz bir ortam elde etmek isteyenler için en ideal çözümdür.

Katlanabilir yapısı ile camlar çok kolay temizlenilebilir. En sert darbelere karşı dayanıklı olan temperli cam kullanılan sistem, camlar kırılsa dahi küçük parçacıklara ayrılarak yaralanma olaylarının önüne geçilmesi sağlanmıştır.

Ortak Kullanım Alanlarında Cam Balkon

Katlanır cam balkon sistemleri sadece konutlar için değil, işyerleri ve ortak kullanım özelliği olan tüm alanlar içinde uygulanmaktadır. Kafe, lokanta, restoran, otel, çay bahçesi, banka gibi işyerleri ve kurumlarda alan kaybı yaşamamak için tercih edilmektedir. Kış mevsiminde kapalı alanlarda hizmet veren sektörler, yaz mevsiminin gelmesiyle katlanır camları açarak açık bir hava elde ederek olası müşteri kaybının önüne geçmiş olurlar. Bu özelliği de firmalara artı bir katkı demektir.

Cam balkon uygulamalarının farklı özelliklere sahip çeşitleri vardır. En çok uygulanan sistem katlanır cam balkon sistemleridir. Katlanır cam balkon, sürgülü cam balkon, giyotin cam balkon bu sistemlerden bazılarıdır. Balkonlarında yenilik yapmak için kaçınılmaz bir tercihtir. Kullanım ve fonksiyon özellikleri ile balkonlarınızı evinizin önemli bir bölümü haline getirebilirsiniz. Balkonların şekline göre oval cam balkon, L cam balkon, düz cam balkon modelleri yapılmaktadır.

Uzman ekibimiz ile balkonlarınızın ölçülerini alarak belirlenen gün içerisinde montajını sağlamaktayız. En uygun cam balkon fiyatı, kaliteli ürün ve mükemmel işçiliği bir arada sunan firmamızdan bilgi almadan cam balkon sistemi yaptırmaya karar vermeyin.

Bir cevap yazın