Cam Balkon Sistemleri

cam balkon sistemleri

Cam Balkon Sistemleri

admin No Comment
Blog

Katlanır cam balkon sistemleri ile korunan balkon alanı onun temel fonksiyonunu değiştirmeye gerek kalmadan, balkonlarda ve di̇ğer kapatılacak alanlarda 4 mevsi̇m yaşam alanı sağlar. Rüzgar, toz, yağmur, kar, v.b dış etmenlerden balkonunuzu koruyucu i̇zole ortam sağlayarak ev çevresinde keyif ve zevk almak için her zaman ekstra imkan verir. Katlanır cam balkon sistemleri ile dışarıda olmanın keyfini her zaman sürebilmeniz için balkon evin geri kalan yapısından ayrı olmaya devam ederek, manzara ve görüntüde kayıp olmaz, panorami̇k görüntü sağlar.

Cam Balkon Sistemlerinin Evinize Katkıları

Katlanır cam balkon sistemleri sadece iç bölümler ile aynı koşulları sağlamak ve ek bir oda çevirmek değildir. Katlanır cam balkon sistemleri ile balkon yeni bir fırsat olur ve sadece siz ne istiyorsanız onu yaratır. Yılın her mevsiminde kullanımda olacak olan balkon tek başına veya şirket ofisinde bir yerde dinlenmek, gevşemek ve ilham aramak için rahat ve fonksiyonel bir mekan kazandırır. Bir çalışma alanı, sakin bir sığınak veya çocukların güvenle oynayacağı bir oyun odası, ev konforunu terk etmeye gerek kalmadan dışarıda olmanın hissini yaşatır. Cam balkonda kullanılan alümi̇nyum profi̇ller bi̇na ve balkonda yer alan renklere göre uyumlu yapılabi̇li̇r.

Son yıllarda ülkemizde popüler hale gelen cam balkon sistemleri son derece pratik olan sistemleri ve binalara verdikleri katma değerler ile binaların değerlerini artırılar. Açık balkon devrini kapatan katlanır cam balkon sistemleri ile kış mevsimleri ve soğuk havalarda kullanıma kapanan açık alanlara bütün zamanlarda kullanım hizmetini sağlar. Cam balkonlar kapalı oldukları zaman dış görünümü etkilemezler ve içeriden de dışarısını izlememiz için herhangi bir engel teşkil etmez, panoramik bir görüntü sağlayarak estetik değerden çok daha fazlasını verirler.

Ortak Kullanım Alanlarında Cam Balkon

Katlanır cam balkon sistemleri özellikle sigara yasağının da gelişiyle kafe, restoran gibi ortak kullanım mekanlarının kapalı alanları açık hale çevrilerek normal pencere olan bölümleri cam balkon halini alıp fiili olarak kapalı alanda açık hava keyfi yaşanabilmektedir. Kış aylarında kapalı olan cam balkon sistemleri mekanın ısınmasında hiçbir olumsuz etki yaratmazken havaların ısınmasıyla beraber açılarak müşterilere açık hava ve ferahlık vererek alanda komple cam kullandığı i̇çi̇n mi̇mari̇ etki̇leyi̇ci̇li̇k sağlar. Akordeon şeklinde katlanarak tek bir yerde toplanabilen katlanır cam balkon sistemi bu haliyle estetik ve fonksiyonel bir özelliğe sahiptir.

Isı ve ses yalıtımı konusunda da cam balkon sistemlerinde kullanılan temperli̇ camın çok zor kırılması hırsızlığa karşı güvenli̇k önlemi̇ yaratır ve ekstra katkı sağlarlar. Kış mevsiminin soğuk etkisini dışarıda tutan katlanır cam balkon sistemleri istediğimiz zaman çok basit bir mekanizmayla açılarak alanın hava almasına da engel olmaz.

İşletmelerde de cam balkon kullanılmadan önce pratik olmayan çözümlerle sorunlar gideriliyordu. Hepimizin gün içinde bir çok mekanda gördüğü gibi katlanıldığında oldukça az alan kaplayan katlanır cam balkon sistemleri yer alıyor. Çünkü geniş cam balkon cam panelleri mekanı hiç boğmadan, ışık kaynağını engellemeden ve mekanı kullanan müşterilerin görüş açılarını kapatmadan dışarıda gibi hissettikleri yerlere dönüştürüyor. Ayrıca bu cam balkon paneller sayesinde bu alanları ısıtmak da daha kolay. Kısacası evlerin yanı sıra işletmeler için de cam balkonlar vazgeçilmez çözümlerdir.

Cam Balkonda Kullanılan Malzemeler

Cam balkon kasa kanat ve dikme alüminyum profiller
Cam balkon iç ve dış stop
Cam balkon alt ve üst taşıyıcı tekerlekler
Cam balkon açma kapama çıtçıt ve tel
Cam balkon tekerlek çıkış ve klavuz
Cam balkon ara contalar
Cam balkon alt üst ve yan kıl fitiller
Cam balkon kanat kapakları ve muhtelif vidalar
Cam balkon temperli camları

Bir cevap yazın