Cam Balkon Modelleri Nelerdir?

Cam balkon sistemleri, yaz günlerinde kullanılan balkonların diğer mevsimlerde de işlevsel hale getirilmesini amaçlayan en ideal balkon kapatma sistemleridir. Uygulanacak alanın şekline ve yapısına göre farklı modellerde cam balkon sistemleri vardır.

Katlanır Cam Balkon

Katlanır cam balkon sistemleri, balkonunuzun manzarasının kapanmasını en asgari seviyeye indirecek şekilde tasarlanmış bir sistemdir. Yılın her mevsiminde balkonunuzu kullanabilmeniz için en ideal sistem katlanır cam balkon sistemleridir. Ev tipi balkonlarda en çok tercih edilen katlanır cam balkon modelleri, 50 veya 60cm boyutunda cam panellerin açılarak bir uçta toplanması mantığına dayananmaktadır.

Katlanır cam balkon sistemleri ev balkonları, teras, kış bahçesi, kafe, restaurant, otel, pastane, mağaza vitrini gibi bir çok alanda uygulanabilir. Cam panelleri katlandığı için temizliği oldukça kolay olan sistemde yer alan camlar, olağandışı bir durum ile kırılması halinde küçük parçalara ayrılarak çevreye zarar vermez.

Sürme Cam Balkon

Sürme veya sürgülü cam balkon sistemleri, cam panellerin raylar üzerinde hareket ettirilerek bir yere toplanabilmesi özelliğine sahip bir sistemdir. Dış etkenlerin balkonunuza verdiği zararı en aza indiren sürme cam balkon sistemleri yağmur, kar, rüzgar, toz gibi doğal kirliliklere karşı da balkonunuzu korur.

Sürme cam balkon sistemleri de katlanır cam balkon sistemlerinde olduğu gibi her alana uygulanabilir. Alüminyum raylar üzerinde hareket ettiği için, yapılacak alanı en geniş şekilde kullanım imkanı sunar. Katlanır cam balkon sistemlerine göre daha yüksek ve geniş alanlara uygulanabilen sistem, kullanılan kilit mekanizması sayesinde güvenlikli bir sistemdir.

Eşiksiz Cam Balkon

Eşiksiz cam balkon sistemleri, üst kısma monte edilen askı sayesinde hareket ettirilebilen cam balkon sistemidir. Eşik bulunmayan sistem genellikle vitrin, galeri, mağaza, kış bahçesi gibi yerlerde kullanılır. Taşıma işlemini tamamen üst kasa yaptığı sistemde cam kanatlar üstteki profilde asılı durur.

Eşiksiz sürme cam balkon sistemleri diğer sistemlere göre kullanımı biraz daha zor olarak kabul edilmektedir. Sistemde yer alan cam paneller 8 mm olabileceği gibi 10 mm de olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir