Cam Balkon Kapatma

cam balkon montajı nasıl yapılır

Cam Balkon Kapatma

admin No Comment
Blog

Her mevsim şartlarında balkon keyfini yaşayabilmek isteyenler için geliştirilmiş en iyi sistemin cam balkon sistemi olduğunu söyleyebiliriz. Yaşanan olumsuz hava şartlarını dışarıda bırakmayı başaran bu sistem hemen hemen her evde yerini alıyor. Katlanır cam balkon üretimi son teknolojik makineler yardımıyla doğru ellerde gerçekleşirken, cam balkon montajı da profesyonel işinde uzman kişilerce yapılmalıdır. Cam balkonun en önemli aşaması olan montaj işleminde deneyimli ekibimiz büyük bir titizlikle çalışarak olası sorunları ortadan kaldırır.

Cam Balkon Montaj İşlemi

Katlanır cam balkon montajı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur iş güvenliğini sağlamak olmalıdır. Montaj işlemi için gerekli önlemler alındıktan sonra yan duvarlardan biri ve alt parapetle işe başlanır. Yan duvar ve alt parapetin sabitlenmesinden sonra üst kasa profili üst parapete sabitlenir. Bu işlem için cam balkon imalat sırasında üst profile açılmış olan vida yuvaları vardır. Vidalama işlemi özen gösterilerek dikkatli bir şekilde gerçekleştirilir.

Alt alüminyum doğrama kasa alt parapet üzerine konularak diğer yan alüminyum dikme profilinin monte işlemi gerçekleştirilir. Alüminyum kasaların sabitlenmesiyle birlikte tekerlekli cam panel kanatlar takılmaya başlanır. Çıkış ağızlı kanalın montajı yapılması için alt ve üst kısımlarda yer alan çıkış ağzı plastiklerinin sökülmesi gerekir. Frenlerin uzun parçaları kanalın diğer tarafına alındıktan sonra çıkış ağızlı cam kanatların takılması gerçekleştirilir. Alt ve üst kısımda yer alan frenler yerine yerleştirildikten sonra cam panel kanat ayarı yapılır ve frenlerin sabitlenmesi sağlanır.

Cam balkon montaj işleminin bitmesiyle birlikte çıkış ağızları yerine takılır ve son kontroller yapılır. Sistemdeki bütün kanatların uygun şekilde çalışması sağlandıktan sonra profiller üzerindeki etiketler sökülerek silikonlama işlemine geçilir. Silikonun toz ve kirden renk değiştirmesini engellemek için gerekli temizlik yapıldıktan sonra silikon işlemi yapılır. Montaj sırasında uygulanan her işlemin kontrolünün ardından kullanıcı kişiye cam balkona dair kullanım detayları hakkında bilgi verildikten sonra montaj tamamlanmış olur.

Cam Balkonun Faydaları

Katlanır cam balkon sisteminde kullanılan camlar 8 mm kalınlığında temperli cam denilen dayanıklı camlardan oluşmaktadır, kırılması halinde çok küçük parçalara ayrılır ve çevreye zarar vermez. Saatte 150 km esen rüzgara dayanabilen özelliği sayesinde sert geçen hava koşullarından etkilenmemesi sağlanmıştır. Cam balkon sistemleri evlerinizde ek yaşam alanları oluşturarak kullanım alanlarınızı genişletir. Bu sistemle kapatılan oda, salon veya mutfağınızın ısı değerlerinde artış olur, enerji tasarrufuna katkı sağlar. Yapılarınızın mimari görünümüne etki ederek değerinin yükselmesini sağlar. Sağladığı konfor sayesinde dengeli bir cam balkon fiyat ve performans oranı sunar. Katlanır cam balkon hırsızlık riskini de önemli derecede azaltır. Balkon mobilyalarınızı toz ve kirden koruyarak ömrünü uzatır.

Katlanır cam balkon kışın sona eren balkon keyfinizi devam ettirebilmeniz için geliştirilmiş bir sistemdir. Sistemi kapatarak dış dünyaya tamamen kapalı bir hale getirip, dış etkenlerden ve mevsimsel hava şartlarından balkonunuzun zarar görmesini engellemiş olursunuz, fakat aynı zamanda tamamen panoramik bir kapalı mekan konforu yakalarsınız. Katlanır cam balkon kapama sistemleri evinizde estetik ve fonksiyonel bir balkon yaratmanın en modern ve kolay yoludur. Cam panellerin katlanarak aynı veya farklı noktalara toplanma özelliği ile mevsimsel değişikliklere en iyi cevap verebilen bir sistemdir. Cam balkon kapama sistemleri yapıya ve zevklerinize uygun renk seçenekleri sunmasının yanı sıra, son derece kullanışlı ve dayanıklı olması nedeniyle de tercih edilmektedir.

Bir cevap yazın