Cam Balkon Fiyat Hesaplama

cam balkon fiyatı nasıl hesaplanır

Cam Balkon Fiyat Hesaplama

admin No Comment
Blog

Cam balkon fiyat hesaplama, uygulanacak alanın genişliği, şekli, seçilen modeli ve kalitesi göz önünde bulundurulduğunda değişiklik gösterir. Firmaların verdiği cam balkon fiyat seçenekleri arasında çok fazla farklılık olmamaktadır. Bunun nedeni ise belli bir üretim aşamasının belli bir maliyete sahip olmasıdır. Dikkat edilecek en önemli konu, kalite ve malzemenin yanında profesyonel bir işçiliktir. Cam balkon montajı yapacak ekibin işinde uzman olması gerekir. Şimdi cam balkon fiyatının nasıl hesap edildiği konusuna birlikte bakalım.

Katlanır Cam Balkon Sistemi

Sistemde yer alan cam panellerin birbiri ardına katlanması şeklinde çalışma prensibi vardır. Balkonunuzda tamamen açık alan elde edebildiğiniz gibi, tamamen dış dünyaya kapalı bir mekan da elde edebilirsiniz. Katlanır cam balkon sistemine emniyet kilidi takılması mümkündür. Ayrıca sineklik, stor perde veya piliseli perde modelleri de uygulanılabilir. Cam balkon profil dizaynında su tahliye sistemi kullanılabilir. Estetik ve modern görünümlü bir balkon camlama sistemidir. Sistemde kullanılan cam kalınlıkları 8 mm ve 10 mm olmak üzere değişir. Genel olarak 8 mm cam kullanılır.

Cam panellerin füme, bronz, mavi ve yeşil renkleri bulunur.

Sürme Cam Balkon Sistemi

Sistemlerde bulunan cam panellerin sürme alüminyum kasa profili üzerinde hareket etmesi ile çalışır. Restoran, kafe, teras ve ortak kullanım alanları gibi mekanlarda kullanılır. Uygulanılan yerde kapalı bir alan mutlaka kalır. Alan kaybına neden olmayacak durumlarda kullanılan en ideal çözüm sürme cam balkon sistemleridir. Tercihe göre güvenliği sağlamak amaçlı emniyet kilidi takılabilir. Eşikli sürme cam balkon ve sürme eşiksiz cam balkon sistemleri olmak üzere 2’ye ayrılır. Uygulamada kullanılan cam standartları katlanır cam balkon modelleri ile aynı özelliği taşır.

Alüminyum Profil Çeşitleri

Cam balkon sistemlerinde kullanılan alüminyum profillerin et kalınlığı toplam ağırlığı etkileyeceğinden önemli bir husustur. Özellikle cam balkon panel alüminyum profilleri et kalınlıkları üzerinde durulması gereken konudur.

Cam balkon alüminyum profillerin naturel, bronz, ahşap desenli olmak üzere boyanabilen renlkleri mevcuttur. Boya renkleri katlanır cam balkon alüminyum profilleri fiyat konusunda da farklı etkiler oluşturur.

Cam balkon sisteminde hareketli unsurlarını oluşturan aksesuarlar kalite ve fiyatı belirler. Kaliteli ve dayanıklı aksesuarlar katlanır camlama sistemlerinin uzun ömürlü ve sorunsuz çalışmasını sağlar.

Sistemlerde yer alan cam renkleri fiyatı doğrudan etkiler. Şeffaf cam, cam balkon metrekare hesaplama işlemlerinde diğer renkli camlara göre daha ucuzdur.

Bir cevap yazın