Cam Balkon Çeşitleri

cam balkon çeşitleri nelerdir

Cam Balkon Çeşitleri

admin No Comment
Blog

Ev ve işyerlerinde balkon özelliği taşıyan alanları alüminyum raylar içerisinde panel camların hareket ettirilerek açılıp kapatılabilen veya katlanabilen balkon kapatma sistemlerine cam balkon denir. Balkonların alan ve özelliklerine göre uygulanabilen cam balkon sistemlerini tanıyalım.

Katlanır Cam Balkon Sistemleri

Katlanır cam balkon sistemi genellikle evlerin balkonlarında kullanılmaktadır. Her çeşit balkon tipine uygun şekilde kullanılabilen katlanır cam balkon sistemi çeşitleri bulunmaktadır. Ev balkonları dışında restaurant, cafe, bar, kış bahçesi, çatı ve teras katlarının dekorasyonunda da yaygın olarak kullanılmaktadır. Katlanır cam balkon sistemi mekanınızın görünümünü bozmadan uygulanabilen ve kullanımı kolay olan tek sistemdir.

Balkonlarda gördüğünüz cam paneller, balkonların evin iç kısımlarındaki gibi sıcak bir hale gelmesini soğuk havalarda da balkonun kullanılmasını sağlar. Katlanabilir özelliği ile panel camlar isteğe göre açılıp kapanabilir özelliğe sahiptir. Apartman dairelerinde yaşayanların ilk tercihleri katlanır cam balkon sistemi cam balkon çeşitleri arasındadır.

Sürgülü Cam Balkon Sistemleri

Sürgülü cam balkon sistemi 5 ayrı ray sistemi ile çalışır. Bu 5 ayrı sistemde camlar farklı yönlere açılır. Toz, yağmur, kar, ve rüzgarı kesinlikle içeri almaz. Sürgülü cam balkon sisteminde kullanılan camlar, 8 mm veya 10 mm kalınlığında temperli cam denilen darbeye dayanıklı ve kaliteli camlardan yapılmaktadır. Genellikle dar balkonlarda, ofis bölme sistemlerinde, kafeteryalarda ve benzeri işyerlerinin dış mekanlarında kullanılır.

Sürgülü veya sürme cam balkon sistemleri her türlü balkonlarda kullanılır. Alttan taşıma özelliğine ve hırsızlığa karşı camdan cama özel mekanizma kilidine sahiptir. Kullanılan kasalar paslanmaz özelliğe sahip olup alüminyum profillerden üretilmektedir. Ölçüsü alınan alana göre özel olarak üretilip mekanlarınıza uygun hale getirilerek montajı yapılmaktadır. Kullanılan aksesuarlar paslanmaz çelikten üretilir ve üzeri ayrıca plastik kalıplarla korunmaktadır. Bunun nedeni zaman geçtikçe paslanmaz, oksitlenme ve benzeri deformasyonlara karşı koruyucu olmasıdır. Camların kapanma kısımlarında yani kasa ile camı hareket ettiren mekanizma arasında kullanılan kıl fitiller 1200 mm kalınlığındadır. Zamana karşı yıpranmaya, yağmura, rüzgara ve ısıya dayanıklı olma özelliğine sahiptir.

Giyotin Cam Balkon Sistemleri

Giyotin cam balkon sistemi tam otomatik olarak açılımı sağlanan ve cam panellerin dikey açılması ile hareket eden sistemdir. Bu sistemde bulunan cam paneller istenilen seviyede tutulabilir. Yine istenilen doğrultuda sistemde bulunan cam modüller bir artı bir, bir artı iki ya da bir artı üç şeklinde sisteme uyarlanabilir. Her seçenekte yalıtım profesyonel şartlarda sağlanır. Bu imkanlar ile beraber ürünün opsiyonel seçenek fazlalığı, satın aldığı ürünü her aşamada yönetmek isteyenler için bu ürünü iyi bir fırsat yapıyor.

Giyotin cam balkon sistemlerinin bir diğer özelliği ise uzaktan kumandalı cam sistemlerinden bir tanesi olmasıdır. Dolayısıyla bu sistem, yalnızca uzaktan kumanda yardımıyla rahatlıkla kullanılabilir. Giyotin cam üretilirken bütün detaylar üretici firma tarafından düşünülür. Ürünün görünümü, dizaynı büyük emeklerle oluşturulmuş ve sonuç olarak ortaya çıkan bu ürünün bakım ve montaj gibi işlemleri de yine bütün detayları ile düşünülmüştür. Ortamlara göre özel üretilen göyütin cam sistemi, kolay kullanımın yanı sıra, kolay montaj fırsatına da sahiptir. Sistemin montajı da tıpkı kullanımı gibi zahmetsiz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Sistemde bulunan motor ve sistem mekaniği bir kutu içerisine alınmış ve bu kutuyla korunmuştur. Giyotin cam sisteminde yer alan müdahale kapağı servis bakım işlerini son derece kolaylaştırmaktadır.

Bir cevap yazın