Alüminyum Küpeşte Nedir?

Alüminyum Küpeşte Nedir?

Binalarda emniyeti sağlamak ve hoş bir görüntü elde etmek amacı ile balkonlar, merdiven kenarları ve birçok inşaatların belirli bölümlerinde alüminyum profiller kullanılarak yapılan dekoratif korkuluklara alüminyum küpeşte denir.

Alüminyum küpeşte korkuluk sistemleri merdivenlerde, asma katlarda, balkonlarda, bina girişlerinde, bahçelerde, havuz kenarlarında ve teraslarda estetik, görsellik ve uzun ömürlü kullanım için uygulanmaktadır. Alüminyum küpeşte sisteminde kullanılan profilleri renklendirme imkanı vardır. Metalik yada lake görünümü vererek renklendirme yapılabilir. Metalik görünüşe sahip alüminyum küpeşteler eloksal tekniği kullanılarak siyah, kahverengi, sarı tonları ve gümüş rengine dönüştürebilir. Lake görünümlü alüminyum küpeşteler elektrostatik toz boyama işlemi ile birçok renk seçeneği sunar. Fakat alüminyum küpeştede en çok tercih edilen renk metalik renktir.

Alüminyum Küpeşte Özellikleri

Görsel açıdan estetik ve uzun ömürlü olması yapılarınızın değerine değer katar.
Alüminyum küpeşte sistemleri temizlik dışında bakım gerektirmez. Yıllar boyu sorunsuz kullanım sağlar.
Korozyona karşı dayanıklıdır, paslanma oluşturmaz.
Alüminyum küpeşte malzeme bakımından sağlam, dayanıklı ve hafiftir.
Her yapıya göre çözümler sunarak kullanım kolaylığı ve uygulamada birçok çeşitlilik sağlar.
Hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda rahatlıkla kullanılır.
Hafif olmasından dolayı yapılara aşırı yük sağlamaz.
Geri dönüşüm yapılabilidiği için çevre dostudur.
Hem iç, hem de dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Küpeşte Çeşitleri

Pleksi Küpeşte: Pleksi, renkli ve renksiz çeşidi bulunan plastik camdır. Saydam ve yarı saydam olabilir. Kolay işlenebilen, kesilebilen, delinebilen, hafif bir plastik yapısı vardır. Piyasada genellikle 1,5-2 5mm kalınlığında düz levhalar halinde bulunur. 90°c sıcaklıkta ya da 90°c – 115°c de ısıtılarak yumuşatılır. Böylece kalıplanarak istenilen biçim verilebilir. Camdan daha dayanıklı ve hafiftir.

Paslanmaz Küpeşte: Paslanmaz çelik, hijyenik ve bakteri üretmeyen saglam dayanıklı bir malzemedir. Paslanmaz çelik uzun vadeye yayıldıgında diger metallere göre ekonomik bir metaldir.

Alüminyum Küpeşte: Alüminyum küpeşte, binalarınızdaki balkon, fransız balkon, merdiven, teras v.b. yaşam alanlarında sizlerin emniyet ve güvenliğini de sağlamaktadır. Dolayısıyla küpeşte tercihi yaparken, küpeşte ve korkuluğun sadece estetik olmasına değil ayrıca sağlam ve güvenilir olmasına da dikkat etmek gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir